Vėjo veidrodžiai

Kaip įprasminti mus supančius gamtos reiškinius? Kūrybinis požiūris į besikeičiančius vėjo gūsius atsispindi menininkės Eglės Pilkauskaitės kūriniuose. Degintų veidrodžių instaliaciją galite pamatyti restorane Nineteen18, Pociejų rūmų koridoriuose ir restorane 14Horses. 

DSC eglalai

Pažabotas vėjas

Pasitelkdama gamtos stichijas – vėją ir ugnį – Eglė Pilkauskaitė kuria raštus ant lygaus veidrodžio paviršiaus. Menininkės santykis su stichija yra lyg buriuotojo mėginimas pažaboti vėją. Tai ir pastangos suprasti, ir gebėjimas prisitaikyti.

DSC eglalai
spinta
gartraukis

Vykdydami Pociejų rūmų restauracijos darbus interjero architektai stengėsi atidengti ir parodyti visus istorinius sluoksnius. Senatorių pasažas – tai laiko kapsulė, kurioje atrasite XV amžiaus grindinio likučių bei sovietmečio elementų.

Restorano Nineteen18 interjerą papildė dar vienas laikmetis – šiuolaikinė meninė instaliacija, kuri svečiams leidžia pamąstyti apie ateitį: žmogaus santykį su gamta, materija ir stichijomis.

Vėjo ir ugnies nutapyti veidrodžiai, moderuojami Eglės Pilkauskaitės, neužgožia istorinės erdvės. Veidrodis sujungia dvi tradiciškai atskiriamas erdves – virtuvę ir svečių salę. Nineteen18 restorano svečiai tampa gastronominės kūrybos dalimi.

Kita Eglės Pilkauskaitės monumentali skulptūra, Anamnesis, puošia vidinį pasažo kiemelį, o skulptūra Dirvos veidas svečius pasitinka didžiojoje laiptinėje, pakeliui į restoraną Nineteen18.

spinta
DSC eglalai
DSC eglalai
Eglė Pilkauskaitė

Eglė Pilkauskaitė

Menininkė

Eglė Pilkauskaitė yra menininkė, tyrinėjanti konceptualias temas – griuvėsius, atskirtį, medžiagiškumą, gamtos santykį su žmogumi bei naujas materijas.

Daugiau apie Eglės vizualųjį meną galite sužinoti apsilankę svetainėje http://www.pilkauskaite.com