Anamnesis

Eglė Pilkauskaitė yra menininkė, tyrinėjanti konceptualias temas – griuvėsius, atskirtį bei naujas materijas. Jos naujos kūrybinės kolaboracijos kūrinį šaknų tema, Anamnesis, galite pamatyti Senatorių pasažo kiemelyje. 

 

Photo: Miglė Kirklytė

Namai?

Vilnius

Trys dalykai, kurie tave įkvepia?

Žmonės, knygos ir darbas. Jaučiuosi labiausiai įkvėpta, kai kažką dirbu, o ne tik galvoju.

Jei galėtum sau leisti bet ką, kokį kūrinį įsigytum?

Rodeno kraterį, kurį sukūrė James Turrell

Kokios vietos įžiebia tavo smalsumą?

Bet kur, kur vyksta tikras gyvenimas. Pavyzdžiui, Naujininkų rajonas Vilniuje. Tai žmogaus veiklos liudijimas: gėlynai ir mažyčiai darželiai puoselėjami urbanistinėse džiunglėse. 

Koks maistas tau patinka?

Man asmeniškai – istorija yra viskas. Produktų kelionė nuo dirvos iki lėkštės, žmogaus santykis su dirva yra nuostabios temos vaizduotei ir tyrinėjimams. 

 

Ką norėjai pavaizduoti savo monumentaliu kūriniu Anamnesis?

Aš gilinausai į šaknų temą. Anglų kalboje yra žodis rooted, jis turi labai gražią reikšmę – santykį su praeitimi. Tai transformacija iš seno į naują. Gamtoje šaknys yra visos augmenijos pagrindas. 

IMG

Šaknys yra dviejų priešingybių simbolis. Jos jungia tamsos ir šviesos pasaulius. Graikų filosofas Platonas savo veikale “Urvo alegorija” tyrinėjo šį tamsos ir šviesos ryšį. Šviesa simbolizuoja žmogaus norą tyrinėti, išmokti, ieškoti aukštesnių tikslų. 

Mano bronzinė skulptūra Anamnesis kviečia žiūrovą išdrįsti pažvelgti į savo šaknis. Tikiuosi, kad tai taps įkvėpimu kurti gražius,, šviesius dalykus. 

rsz dsc eglei
egle
DSC Eglei

Daugiau apie Eglės vizualųjį meną galite sužinoti apsilankę jos svetainėje http://www.pilkauskaite.com

Sekite Instagram.