Varinė šakelė

14 Horses restorano svečiai ant grubaus tinko sienos pastebės subtilias, pumpurais ir spygliais aplipusias vario šakeles. Tai naujausias Senatorių pasažo ir Eglės Pilkauskaitės bendradarbiavimo projektas, kuriame menininkė tyrinėja cheminius procesus, atspindinčius ryšį su gamta. 

DSC

Kas tai? 

Tai nėra šakelė iš miško. Tai Eglės Pilkauskaitės meninis eksperimentas su cheminiais vario auginimo procesais. Šiuos pumpurus suformavo elektrolizės metu augantys kristalai.

Elektra užaugino tai, kas žmogaus akiai labai primena gamtą. Kiek menininkas daro įtaką šiam procesui?

Čia kaip ir gamtoje – viskas vyksta savaime. Elektros ir vario sąveika augina kristalus, kurie kaip pelėsis aplimpa vario šakelę. Tačiau menininkas turi galimybę kontroliuoti, kada šį procesą paleisti ar užbaigti. Tai labai panašu į žmogaus santykį su gamta – gamta turi savo inercinę tėkmę, tačiau žmogus turi įrankius šią tėkmę valdyti.

DSC

Ar gebame šioje gamtos ir žmogaus sąveikoje sukurti grožį?

Tai priklauso tik nuo mūsų apsisprendimo laikyti ar paleisti.

DSC
DSC
DSC

Senatorių pasaže galite rasti daugiau Eglės Pilkauskaitės darbų. Jos monumentali skulptūra Anamnesis puošia vidinį pasažo kiemelį, Vėjo veidrodžiai – papildo restorano Nineteen18 interjerą, o skulptūra Dirvos veidas atspindi visa, kuo mes tikime: mūsų santykį su žeme, kuri mus maitina.

Eglė Pilkauskaitė

Eglė Pilkauskaitė

Menininkė

Eglė Pilkauskaitė yra menininkė, tyrinėjanti konceptualias temas – griuvėsius, atskirtį, medžiagiškumą, gamtos santykį su žmogumi bei naujas materijas.

Daugiau apie Eglės vizualųjį meną galite sužinoti apsilankę svetainėje http://www.pilkauskaite.com